magazin
Miért izgatja a filmesek fantáziáját az időutazás? Bár Hollywoodhoz képest határozottan lemaradásban vagyunk az időutazós filmek tekintetében, a…
továbbhír
Január 22-én reggeltől estig magyar filmeket nézhetünk az Urániában. A magyar kultúra napján 16 filmet vetítenek le a tavalyi év közönségsikerei és…
továbbmagazin
Az emlékezetes alakítások után itt az ideje, hogy az általunk legjobbaknak ítélt magyar filmeket ismét sorrendbe állítsuk. 2022 főleg az…
továbbmagazin
A hazai nézőket is letaglózza majd Marilyn Monroe kulisszák mögötti drámája, Evan Peters újra pszichopata sorozatgyilkosként tér vissza, Bujtor…
továbbmagazin
Berepülnek az otthonunkba a Trónok harca előzménysorozatának sárkányai, a fotelból követhetjük Hulk női kiadásának kalandjait, de Baranyi Benő…
továbbhír
Baranyi Benő egy őrült ötletből megcsinálta 2022 eddigi legjobb közönségfilmjét: főhőse egy bizonyos típusú pálinka elfogyasztásával képes…
továbbmagazin
A Zanox főszereplője, Misi szeme előtt csak egy dolog lebeg: végre szeretné felvállalni a Janka iránti szerelmét. Interjúnkban a film színészei,…
továbbpodcast
Már látható a mozikban az utóbbi évek legvagányabb időutazása, ami valójában egy univerzális coming-of-age történetet takar. A film társírója, a…
továbbmagazin
A tavalyi nyarat egy földönkívülis, Zalatnay Saroltás sci-fi dobta fel, idén pedig egy érettségiző tini pálinkával fűtött időutazása derít minket…
továbbmagazin
Sci-fi a panelházak között, életveszélyes kockázatok és életmentő mellékhatások. Aki mindezt vállalja: egy szorongó, szerelmes kamaszból lett…
továbbFriss
A Vígszínház 125 éves története filmben elevenedik meg
A közönség számára is nyitott szakmai programokkal készül a Verzió
Több mint ötven alkotással érkezik a 10. Speciális Filmfesztivál
Független filmalapot hoz létre a Budapest International Film Festival
Enyedi Ildikó lesz a Les Arcs Filmfesztivál szakmai programjának védnöke
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié- Múzeumba, táncházba, West-balkánba, mozi előtt, könyvtárba, buszon.
- Akkor ne csajozzál bazmeg.
- Nem is fogok.